Kiedy umawiałem się z Sylwią na lunch, zapytałem, czy idziemy na kawę? Odpowiedziała, chodźmy Lokalnie, lubię lokalnie, ale gdzie, powiedziała, chodźmy do „Lokalnie”). Okazało się, że na prawobrzeżu powstała nowa kawiarnia Lokalnie. Postanowiłem wypróbować.

Nie jestem krytykiem kawowym ani kulinarnym tym bardziej. Na podstawie własnych odczuć mogę powiedzieć czy coś jest fajne, czy nie, oraz czy coś jest smaczne. Może na początek co sami mówią o sobie:

Pomysł stworzenia tego miejsca narodził się kilka lat temu, ale w międzyczasie los podarował nam Kafle przy szczecińskim placu Orła Białego. To właśnie tam zdobywaliśmy pierwsze kawowe szlify i wiedzę o prowadzeniu kawiarni speciality. Jednak wciąż powracaliśmy do myśli o kawiarni we własnym domu…

Teraz…

Nadszedł czas na otwarcie własnej kawiarni speciality na prawym brzegu Odry, w naszej małej ojczyźnie, na osiedlu Słonecznym. Nadszedł czas na Lokalnie!
Czerpiąc z dobrych doświadczeń, chcielibyśmy przenieść je na grunt lokalny/Lokalnie:), bliski naszemu sercu i zaoferować okolicznym mieszkańcom wyjątkową kawę po sąsiedzku, w przyjaznym wnętrzu i domowej atmosferze. To właśnie Lokalnie – dobra kawa i świetna miejscówka na prawym brzegu Odry. Do zobaczenia na kawie!

Kawiarnia Lokalnie SzczecinJak się okazuje, wnętrze jest bardzo ładnie urządzone.

Czego można się spodziewać po kawiarni „Lokalnie” na prawobrzeżu? Bardzo dobra kawa, wraz z osobami wiedzącymi jak tę kawę zaparzyć. Kawiarnia oferuje różne ciasta, ciastka, oraz inne desery pasujące do małej czarnej, oraz do puszystego cappuccino.

Jedno jest pewne, prawobrzeże potrzebuje dobrej kawiarni gdzie osoba za barem wie, co to jest kawa, szanuje produkty a tym samym klienta. Miejsce oferuje również mini ogródek na którym można spędzić czas kiedy pogoda na to pozwala. Trochę o najważniejszym czyli o kawie.  Zarówno amatorzy kaw mlecznych, jak i fani czarnego napoju znajda coś dla siebie. Jeżeli znasz świat kaw speciality znajdziesz coś dla siebie. Drip, Chemex, szybki przelew, też tam będą. Jeżeli spieszyć się do pracy wpadnij również po kawę na drogę, opcja na wynos jest również dostępna. Wpadniecie do Lokalnie by wspierać lokalnie?

Przy tej okazji gorąco was zachęcam do wybierania naszych szczecińskich baristów, zamiast wielkich sieciówek. Wiem, że kubek kawy wielkich koncernów to + 50 do lansu na Instagramie, ale czasem więcej lansu dostarczy kubek z kawiarnia, która dba o to co w tym kubku się znajduje. Pamiętajcie, życie jest za krótkie by pic kiepską kawę. Wpadnijcie do Lokalnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *