Znasz to uczucie, kiedy wstajesz w sobotę, lub dowolnie wolny dzień i masz ochotę na coś lepszego niż kanapka z pasztetem i ogórkiem kiszonym? Lubię celebrować wolny dzień, śniadanie przy stole i bardzo dobre jedzenie. Od kiedy mam więcej wolnych weekendów najczęsciej przygotowujemy dobre śniadanie. Ostatnio los padł na Quesadille.

Oryginalnie danie to pochodzi z Meksyku. Ja pierwszy raz jadłem te danie w Rumunii, na jednym z plaż zlokalizowanych nad Morzem Czarnym. Danie jest jednakowo przepyszne i proste w przyrządzeniu

Quesadilla

Jest to danie z serii, dajesz to co masz w lodówce. Podstawą dla mnie jest ser, pomidory, oliwki oraz jajko sadzone. Tak naprawdę można dodać do placka co dusza pragnie. Bez względu na to, czy jest to wersja na bogato, czy budżetowa, Quesadilla wyjdzie pyszna.

Ja Quesadilla robię w taki sposób:

  • Potrzebujesz tortilli, (dla ceniących czas, mogą być kupne).
  • pomidorów
  • oliwek
  • sera
  • jajka
  • pieprz, sól
Quesadilla

Pomidory pokroić w kostkę, oliwki na pół, ser zetrzyj na tarce. Wcześniej usmaż jajka sadzone. Tortille wrzucamy na suchą, rozgrzaną, patelnie, można dać, ewentualnie dosłownie kilka kropel oleju. Na tortille wrzucamy garstkę sera, trochę oliwek pomidory, następnie znowu ser i na samą górę jajko sadzone. Sól pieprz do smaku. Zamykamy tortillę na kopertę. Zmniejszamy płomień podpiekamy z jednej strony na mocno brązowy kolor, przewracamy na drugą stronę powtarzając czynność. Smacznego!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *