Kiedy zdecydowałem się na wyjazd na wakacje do Zakopanego, pomyślałem sobie, no ładnie… Unikam mięsa, staram się od wielu lat z przerwami nie jeść go w ogóle, lub zdecydowanie unikam. Naczytałem się, że Zakopane mięsiwem stoi. Czy można znaleść wegańskie lub wegetariańskie jedzenie w Zakopanem?

Faktycznie, kiedy przyjechaliśmy do Zakopanego, wystarczył krótki spacer po okolicy, by stwierdzić, że króluje golonka, karkówka, żeberka i kwaśnica, a opcje wegetariańskie w Zakopanem to zdecydowanie mniejszość. Wystarczył jednak upór maniaka i trochę szperania w internetach by znaleść kilka perełek wegetariańskich.

Przedstawiam wam moje dwie opcje wegetariańskie w tym mięsnym mieście jaki jest Zakopane:

Las wegetariańskie miejsce w Zakopanem
Las wegetariańskie miejsce w Zakopanem

Las – Jesteś tym, co jeż. Do zobaczenia w Lesie. Wegetariańska opcja w Zakopanem Władysława Orkana 1D

Knajpka bardzo malutka, posiada raptem kilka stolików w środku, a w sezonie letnim jest również kilka stoliczków na zewnątrz. Wnętrze jest bardzo skromnie urządzone, malutkie wręcz mikro. Wita nas bardzo miła obsługa oraz tablica kredowa z menu. Do dyspozycji mamy wegańskie oraz wegetariańskie dania. Jadłem dwie pyszne zupy i curry.

W Lesie jest jeszcze dostępny posiłek dla pupila, czyli porcja jedzenia dla psa lub kota. Z informacji które uzyskałem od obsługi w posiłku dla Psa/kota znajduje się najczęściej mięso drobiowe, ryż, mieszanka psich warzyw i trochę ziół. Tak więc jest to knajpa przyjazna psiakom

Bar Górski - wegetariańskie jedzenie w Zakopanem
Bar Górski – wegetariańskie jedzenie w Zakopanem

Bar górki – kolejna opcja wegetariańska gdzie zjemy jedne z najlepszych pierogów. Mieści się na Weteranów Wojny 2 jest w bezpośrednim sąsiedztwie z Krupówkami.

Mieliśmy okazje jeść tam: rosół wegański, pierogi, ziemniaki z wegańskim kotletem oraz placek po węgiersku. Wiem wiem, że to brzmi jak pewna forma herezji, kiedy mówimy rosół wegański, ale to było naprawdę przepyszne jedzenie. Co do pierogów to były najlepsze pierogi w moim życiu. Ciasto było tak delikatne, oraz napakowane wielką ilością farszu. Z powodzeniem można również udać się do baru z osobami, które lubią mięsne potrawy ponieważ w menu są również dania mięsne. Co do pierogów jeszcze, musicie się liczyć z tym, że po południu wybór może być już ograniczony, ponieważ bar ma wszystko robione na bieżąco. Bar Górski utrzymany jest w stylistyce baru mlecznego, jest mały i schludny. Polecam wam tam zajrzeć, ponieważ jedzenie oferowane przez większość jadłodajni na Krupówkach nie grzeszy jakością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *